Psychoterapie pro děti i rodiče


Vyrůstala jsem v nepřátelském a agresivním rodinném prostředí plném partnerských hádek a "policejní" výchovy od mých rodičů. Zlobila jsem je podle nich 18 let, protože jsem jejich neustálé nesmyslné příkazy a zákazy otevřeně bojkotovala celou tu dobu. Po maturitě jsem odešla z domu hledat štěstí jinde s rozhodnutím, že se nikdy nevdám a nebudu mít děti.

Odnesla jsem si z domu velmi těžkou nůši na zádech, plnou nenávisti, ega, lítosti, komplexů, strachů, pokřivených představ o sobě, lidech, vztazích a světě celkově. Tyhle "hovínka" mi vůbec ale vůbec v životě neprospívaly a ovlivňovaly negativně moji sebedůvěru, moji práci i partnerské vztahy.

Změna v mých životních hodnotách a prioritách nastala, když jsem v 35 letech prošla psychoterapií NLP a v ní kompletní duševní očistou a transformací. Obnovila jsem znova své propojení se Zdrojem i sama se sebou, uvědomila jsem si kdo jsem, odkud přicházím a kam jdu, co je smyslem lidského života, posílila svou sebedůvěru, sebelásku a sebeúctu, vyměnila své nesloužící programy a přesvědčení za efektivnější, zbavila se nežádoucího myšlení a chování.

Už 10 let jsem zdravý, šťastný a spokojený člověk, který považuje život za jedno velké dobrodružství a děkuje každý den Vesmíru za jeho pomoc, podporu a vedení. 

Naučila jsem se programovat si život tak, aby se mi plnilo to co chci. Nebyla to lehká cesta, pořád po ni jdu, ale výsledky za to rozhodně stojí! 

Díky psychoterapii jsem změnila svůj názor a rozhodla se vdát, mít děti a rodinu. Zbavila jsem se totiž strachu, že budu opakovat chyby svých rodičů a zkomplikuju svým dětem život, protože nevím, jak to dělat jinak a lépe. Dnes už to vím a ničeho se nebojím!

10 let pracuji jako certifikovaný psychoterapeut NLP (Neuro-Linguistic Psychotherapy) se zaměřením i na děti. Moc dobře si i díky tomu uvědomuji, že v prvních 6 letech života se buduje a formuje charakter i sebedůvěra dětí a ty pak rozhodují o jejich i naší budoucnosti! 

K tomu výrazným způsobem přispíváme my jako rodiče výchovou našich dětí v ranném dětství. Pro mě osobně, postarat se o své děti neznamená jenom postarat se o jejich jídlo, šaty, školy a další materiální věci. Znamená to především postarat se o kvalitu jejich přesvědčení, protože ty nejvíc ovlivňují kvalitu jejich života!

No jo, ale jak na to? Nebojte, je to jednoduché! V první řadě je potřeba si uvědomit, že my jako rodiče máme v rukách ten nejsilnější a nejefektivnější nástroj výchovy a to je vlastní příklad!

Pak se zamyslete nad otázkou: "Jsem já zdravý, šťastný a spokojený člověk?" Pokud ano, buďte v klidu, je to jenom otázkou času kdy od vás vaše děti převezmou vaše efektivní přesvědčení o sobě, životě a světě kolem, čehož výsledkem je určitě vaše hojnost zdraví, sebedůvěry, lásky, peněz, kvalitních vztahů... 

Pokud i přes to cítíte, že je s vašimi dětmi něco v “nepořádku”, otevřete se, prosím, aspoň na chvilku myšlence, že naše duše nepřicházejí na tento svět jako nepopsané listy papíru. Můžeme mít za sebou minulé životy, které se podepsali na našich zkušenostech, uložili v našem podvědomí, doprovází nás dál a komplikují nám život až dokud je nezpracujeme. 

Najděte si psychoterapeuta, který dělá i dětské terapie a pomozte svým dětem posílit jejich sebedůvěru a zmírnit karmické zatížení. Mnoho psychoterapeutů pracuje s dětmi bez jejich fyzické přítomnosti na dálku v napojení na jejich vyšší Já, takže můžete pomoct i svému miminku. Výsledky vás rozhodně ohromí!

Co když jsem si na otázku odpověděl/a, že nejsem zdravý, šťastný a spokojený člověk? I tohle se dá jednoduše vyřešit. Začněte s tím prostě něco dělat. Energie nás rodičů, totiž ovlivňuje naše děti víc než si někdy myslíme! Mnoho z nás pečuje pravidelně o své tělo a mysl, ale na péči o duši a emoce zapomíná. Najděte si psychoterapeuta, který vám s tím pomůže a zařaďte pravidelnou duševní hygienu formou psychoterapie do svého diáře, tak jako servis auta, nebo návštěvu zubaře.

A jak si vybrat správného psychoterapeuta pro sebe nebo své děti? No, já na to odpovím podle toho, jak to dělám já. Podle mně by kovářova kobyla neměla chodit bosa! Pokud hledám psychoterapeuta pro sebe, zajímá mě jestli je to zdravý, šťastný a spokojený člověk. Pokud hledám psychoterapeuta pro své dítě, zajímá mě, jestli má psychoterapeut se svými dětmi kvalitní vztah. Potom si ho vyzkouším na sobě a pak mu teprve dovolím, aby zasahoval do vědomí a podvědomí mého dítěte. Při výběru paychoterapeuta naslouchám své intuici. Pokud se na to necítíte, mrkněte na jeho/její reference.

Přeji vám šťastnou ruku při výběru a pokud vám intuice nebo moje reference říkají, že jsem pro vás jako psychoterapeut ta správná volba, těším se na vás nebo vaše děti. Vyřešit spolu můžeme opravdu cokoliv!

S láskou Ingi.

Ceník psychoterapie

© 2021 Centrum OSKAR, Lidická 49, 602 00 Brno
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!